O nás
Vinařství
Sklepy
Ubytování
E-shop
Degustace
Kontakt
Reference

Sklep AURORA v Hustopečích (Kurdějovská 50)

Délka: 31,5 m
Šířka: 4,6 m
Výška: 3 m
Kapacita sklepa: 50 míst

Přijďte navštívit jeden z nejstarších vinných sklepů, který má jako jediný v Hustopečích zrekonstruované průčelí podle původních městských sklepů. Sklípek Aurora je ideálním místem pro Vaše soukromé nebo firemní akce.

Sklípek v Šakvicích (Podzahrady 375)

Délka: 5,6 m
Šířka: 3,1 m
Výška: 2,66 m
Kapacita sklepa: 15 míst

Rádi Vás přivítáme také v našem výrobním sklípku v Šakvicích. Tento "sklípek po dědovi" jsme postupně zrekonstruovali a vytvořili z něj skvělé místo, kde vznikají naše jedinečná vína. Náš enolog Víťa Nevěděl se o vína pečlivě stará a rád Vám povypráví všechno o jejich původu, vzniku, ležení nebo třeba o místních tradicích a zvycích. Tož dojdite okoštovat!

Víte, proč se náš sklep jmenuje právě AURORA?
Jedním z majitelů našeho sklepa byl pan MUDr. František Hošek, který byl velmi vážená osoba na Hustopečsku. Byl obvodní lékař v Brně a také 1. český starosta v Hustopečích, a to v období před druhou světovou válkou (1934-1938), kdy vztahy mezi Čechy a Němci už byly velmi napjaté. To jen ukazuje významnost jeho osoby, protože jinak by si jej německá většina nezvolila do svého středu. Pan Hošek byl také zakladatelem 1. českého vinařství v Hustopečích a majitelem révové školky. Podporoval tak české vinaře, kteří to neměli tenkrát vůbec jednoduché. Prodával jim sazenice révy a dával cenné rady nejen do vinařství. Proto nazval náš sklep AURORA – jako úsvit lepších zítřků českého vinařství. My si myslíme, že je tato myšlenka nadčasová a stále aktuální i v dnešní době. České a moravské víno je stále vystavováno různým negativním vlivům – pančování, ředění nebo např. dovozem levných nekvalitních vín ze zahraničí.
Sídlo

VINAŘSTVÍ AURORA, s.r.o.
Na Hradbách 424/3
693 01 Hustopeče

Kde nás najdete?
Kde sídlíme