O nás
Vinařství
Sklepy
Vína
Degustace
Kontakt
Reference
Fotogalerie

Naše vinařství

Zdravím Vás, jmenuji se Víťa Nevěděl a rád bych Vám představil naše malé vinařství, které se nachází v nádherném kraji pod Pálavou – v regionu plném vinohradů, sadů, sklípků a také nádherných krojů.

To bylo tak ...
Výroba vína a pěstování révy vinné má v naší rodině dlouholetou tradici. Mě samotného k tomuto řemeslu přivedla v podstatě náhoda. Jednou po vinobraní mi onemocněl děda a někdo musel za něho ve sklípku zaskočit. Byl jsem to právě já – pamatuji si, že se mi do toho tmavého a vlhkého sklepa tenkrát vůbec nechtělo. V té době jsem také o víně vůbec nic netušil. Věděl jsem však, že to prostě musím udělat a dědovi pomoci. A co se nestalo? Ta mokrá a namáhavá práce ve sklípku mě zaujala. Začal jsem chodit do sklepa čím dál častěji a dychtil jsem po nových vědomostech a zkušenostech s vínem a vinařením.

Přibližně ve stejné době nás s kamarády velmi mrzelo, že kultura v naší obci téměř vymizela. Snažili jsme se s tím něco udělat – chodili jsme v kroji a postupně pořádali další akce, které byly většinou spojeny také s vínem. Při organizování těchto akcí jsem si uvědomil, že má radost z toho, když jsou lidé na našich akcích spokojeni, ochutnávají dobré víno a poznávají naše tradice. Dříve jsem vyráběl víno společně s dědou, postupem času jsem ho začal vyrábět sám. Toto víno jsem však dělal v malém množství a ve většině případu se rozdalo známým popř. jsme ho vypili při různých oslavách. A právě na jedné oslavě moje víno zachutnalo natolik, že jsme si s mým strýcem Mirkem Nevědělem začali pohrávat s myšlenkou založení vlastního vinařství.
Od roku 2013 máme krásný prezentační sklep AURORA v Hustopečích a jsme rádi, že Vám můžeme nabízet naše vlastní, originální a poctivá vína. Tak neváhejte a přijďte je ochutnat!


Sídlo

VINAŘSTVÍ AURORA, s.r.o.
Na Hradbách 424/3
693 01 Hustopeče

Kde nás najdete?
Kde sídlíme